Miniconcert Jan-Sjoerd van der Vaart

Op donderdag 25 september zal de Oosterhoutse organist Jan-Sjoerd van der Vaart een orgelbespeling verzorgen op het Van Vulpen-orgel in de Koorkerk in Middelburg. Hij brengt een afwisselend en aantrekkelijk programma met muziek van oa Buxtehude, Händel, Stanley, Reger en Peeters.

Jan-Sjoerd van der Vaart (Velsen, 1963) kreeg in 1971 zijn eerste orgellessen van de Oosterhoutse basiliekorganist Jacques van Bommel. Daarna kreeg hij les van de organist van de protestantse Vredeskerk in Oosterhout, Dick Baan.
In de jaren ‘80-’90 vervolgde hij zijn orgellessen bij de organist Lambert van Eekelen in Zevenbergen. Momenteel volgt Jan-Sjoerd orgellessen bij de Antwerpse kathedraalorganist Peter Van de Velde.
Sinds 1983 is Jan-Sjoerd de vaste organist van het Moreau-orgel in de Vredeskerk in Oosterhout. Daarnaast is hij gastorganist in de protestantse gemeenten Chaam (PKN) en Prinsenbeek (PKN), werkt mee aan Taizé- en Iona-vespers en valt in als organist in R.K. parochies en kloosters in Oosterhout. Jaarlijks geeft hij ook enkele orgelconcerten, waarbij zijn voorkeur uitgaat naar de Franse orgelromantiek.
Gedurende drie jaar studeerde Jan-Sjoerd aan de koninklijke beiaardschool “Jef Denyn” in het Belgische Mechelen. Zijn docent was hier de beiaardier Jo Haazen.
Jan-Sjoerd is als financieel adviseur werkzaam bij de gemeente Etten-Leur.

Het miniconcert is een activiteit van het Lange Jan Project en begint om 15.00 uur. De toegang is vrij, collecte bij de uitgang.

Jan-Sjoerd van der Vaart aan het orgel van de Christus Koningkerk in Antwerpen

Jan-Sjoerd van der Vaart aan het orgel van de Christus Koningkerk in Antwerpen

 

PROGRAMMA
1. Praeludium in e Nicolaus Bruhns (1665-1697)
2. Passacaglia d-moll, BuxWV 161 Dietrich Buxtehude (1637-1707)
3. March; Bourrée en Hornpipe uit Water Music Georg Friedrich Händel (1685-1759)
4. Choral Prelude “Gott des Himmels und der Erden” Op. 67 Max Reger (1873-1916)
5. Choral Prelude “Ertödt uns durch dein’ Güte” Flor Peeters (1903-1986)
6. Choral Prelude on Gregorian Chant theme “Rorate Caeli” Jeanne Demessieux (1921-1968)
7. Allegro uit suite in D John Stanley (1833-1897)