Van 6 november – 17 december 2016 vindt het Muziekfestival ‘Mendelssohn in Zeeland’ plaats met een gevarieerd aanbod van concerten in Middelburg en Vlissingen en een drietal lezingen. Het volledige programma vindt u op de website van het festival mendelssohninzeeland.nl.
Onderdeel van dit festival is een orgelconcert door de Goese stadsorganist Arno van Wijk. Op dinsdag 29 november bespeelt hij het Van Leeuwen-orgel in de Nieuwe Kerk in Middelburg. Hij brengt een programma met muziek van Mendelssohn, Bach en Schumann.
Behalve stadsorganist van Goes is Arno van Wijk organist van de Grote of Maria Magdalenakerk in Goes en dirigent van de Koninklijke Oratorium Vereniging “Tot Oefening en Uitspanning” in Middelburg, één van de organiserende en deelnemende koren van het festival. Arno van Wijk (1972) studeerde orgel aan het Utrechts Conservatorium bij Jan Raas, Willem Tanke, Jan Welmers en Bernard Winsemius en volgde masterclasses bij o.a. Ben van Oosten en Olivier Latry.
Het concert op 29 november begint om 20.00 uur. Kaarten à € 7,50 inclusief programmaboekje zijn verkrijgbaar via orgelconcert@zeelandnet.nl en voorafgaand aan het concert in de kerk.
Programma
Sonate VI op. 65 nr. 6 (1845) | Felix Mendelssohn |
Nun komm’ der Heiden Heiland BWV 659 | Johann Sebastian Bach |
Praeludium und Fuge in G-Dur | Felix Mendelssohn |
Uit: Sechs Fugen über B.A.C.H. op. 60 (1845) Langsam – Lebhaft |
Robert Schumann |
Sonate I op. 65 nr. 1 (1845) | Felix Mendelssohn |
In deze genootschapscolleges zal worden ingegaan op velerlei aspecten van Mendelssohns leven en achtergrond.
College 4 heeft een algemeen inleidend karakter.
In de colleges 5 en 6 zullen de oratoria mede aan de hand van Mendelssohns eigen brieven worden behandeld – een invalshoek die in de bestaande literatuur nog niet is gehanteerd. Hierbij zal onder meer worden ingegaan op theologische aspecten van de beide werken.
Aan de colleges, die alle visueel en auditief zullen worden ondersteund, zal tevens medewerking worden verleend door studenten van University College Roosevelt.
SERIE II. Componist Mendelssohn
Lezing 4: Donderdag 10 november 2016, 19.30 – 21.30 uur.
“Ein Denkstein für den alten Prachtkerl”. Over de achtergrond, context en betekenis van Felix Mendelssohn-Bartholdy. Door prof. dr. Albert Clement.
Lezing 5: Donderdag 17 november 2016, 19.30 – 21.30 uur.
Het oratorium Paulus van Felix Mendelssohn-Bartholdy. Door prof. dr. Albert Clement.
Lezing 6: Donderdag 8 december 2016, 19.30 – 21.30 uur.
Het oratorium Elias van Felix Mendelssohn-Bartholdy. Door dr. M. Zwitser.
De lezingen vinden plaats in de Aula van de Zeeuwse Bibliotheek, Kousteensedijk 7 in Middelburg.
Kaarten à € 7,00 (leden KZGW) en € 8,50 (niet-leden KZGW) per lezing, inclusief consumptie in de pauze, zijn voorafgaand aan de lezing te koop bij de ingang van de zaal.
HBO/WO-studenten (dagopleiding, geen deeltijdstudie) hebben gratis toegang.
Verdere informatie over deze lezingen vindt u in de Agenda op de website van het Genootschap.