Cd-presentatieconcert Sietze de Vries in de Oostkerk

Middelburgse orgels op dubbel-cd vastgelegd

Op zaterdag 5 augustus 2017 wordt in de Oostkerk te Middelburg een dubbel-cd gepresenteerd waarop vijf historische orgels uit de Zeeuwse hoofdstad te beluisteren zijn. Er worden vijf instrumenten voor het voetlicht gebracht. Dit betreft de orgels van de St. Augustinuskerk (voormalige Lutherse kerk), de Doopsgezinde kerk, de Engelse kerk, de Gasthuiskerk en de Oostkerk.

Deze cd-productie is een initiatief van Stichting Incanto en de Werkgroep Muziek van het Koninklijk Zeeuwsch Genootschap der Wetenschappen en is ontstaan naar aanleiding van twee succesvolle orgeltochten langs Middelburgse instrumenten en het jubileumjaar Middelburg 800.
Sietze de Vries speelt op de cd’s muziek van onder andere Muffat, Händel en Bach en hij improviseert over verschillende thema’s. De productie verschijnt op het label JSB records (www.jsbrecords.nl).

Het cd-presentatieconcert vindt plaats in de Oostkerk te Middelburg en begint om 20.00 uur. De kerk is vanaf 19.30 open. Kaarten kosten € 8. Bezoekers t/m 18 jaar betalen € 5. Meer informatie:  www.incantoconcerten.nl.

De dubbel-cd is te koop vanaf 5 augustus bij het presentatieconcert en daarna bij de concerten van Incanto/Werkgroep Muziek of via de webshop van JSB records. De prijs is € 20 exclusief eventuele verzendkosten.

Let op!   Aantrekkelijke introductieactie exclusief op 5 augustus in de Oostkerk
In combinatie met aankoop van de dubbel-cd is de prijs van andere cd’s van JSB € 10.
Twee andere cd’s van JSB gekocht in combinatie met de dubbel-cd kosten € 15.

🎶

Sietze de Vries is internationaal werkzaam als concertorganist en kerkmusicus. Sietze de Vries 2017Hij ontving zijn orgelopleiding onder anderen van Wim van Beek en Jos van der Kooy. Bij laatstgenoemde docent studeerde hij eveneens improvisatie, net als bij de illustere Jan Jongepier. Naast zijn bachelor en master diploma’s, is hij in het bezit van de bevoegdheidsverklaring I Kerkmuziek en de aantekening improvisatie. Tijdens en na zijn studie aan de conservatoria van Groningen en Den Haag, maakte hij naam door niet minder dan vijftien prijzen te winnen bij diverse orgelconcoursen. Een afsluitend hoogtepunt van deze periode was het winnen van het internationale improvisatie-concours te Haarlem in 2002.

In het nieuwe millennium nam de carrière van Sietze de Vries ook internationaal een hoge vlucht: hij concerteert, doceert en jureert in vele Europese landen, maar ook in de Verenigde Staten, Canada, Rusland, Zuid-Afrika en Australië. Als docent is hij verbonden aan het Prins Claus Conservatorium te Groningen en vanaf september 2017 is hij organist van de Martinikerk te Groningen als opvolger van Wim van Beek. In zijn functie van artistiek leider van het Orgel Educatie Centrum Groningen, promoot hij het historische orgelbezit van de provincie, met als uitvalsbasis de Petruskerk te Leens.

Naast zijn werk als concerterend en docerend organist, is Sietze de Vries internationaal actief als excursieleider, geeft hij lezingen en masterclasses, maakt hij mediaproducties en produceert hij speciale kinderprogramma’s rondom het orgel. Zijn betrokkenheid bij het ontwikkelen van jong talent blijkt ook uit het feit dat hij vaste begeleider is van het bekende Roder Jongenskoor, de Roden Girl Choristers en het Kampen Boys Choir. Artikelen van zijn hand over kerkmuziek, orgelbouw en improvisatie verschijnen regelmatig in diverse internationale bladen. Als redacteur orgelbouw is Sietze de Vries werkzaam voor vakblad ‘Het Orgel’.

 

Cd Historische orgels 03

PROGRAMMA van het presentatieconcert

Georg Böhm (1661-1733):
– Praeludium (Ouverture) F-dur
– Vater unser im Himmelreich à 2 Clav. et Pedal

Georg Muffat (1653-1704):
– Nova Cyclopeias Harmonica (aria)
– Ad malleorum Ictus Allusio (thema met variaties)

Sietze de Vries (* 1973):
Improvisatie in Franse Barokstijl:
Plein jeu en taille – Tierce en taille – Duo – Recit de Nasard- Basse de Trompette – Concert de Flûtes – Dialogue sur les Grand Jeux

Johann Sebastian Bach (1685-1750):
– An Wasserflüssen Babylon à 2 claviers et pédale BWV 653
– Nun danket alle Gott à 2 claviers et pédale / il canto fermo nel soprano BWV 657

Sietze de Vries:
Improvisatie in Duitse barokstijl

Cd Historische orgels 07