Orgelmuziek bij de feestdagen

Concerten in de Oostkerk en de Sint-Augustinuskerk in Middelburg

za 17 december 2022André Poortvliet en Gerard BootOostkerk16.00 uur
ma 26 december 2022André PoortvlietSint-Augustinuskerk16.00 uur
vr 6 januari 2023André Poortvliet, orgel
Vocaal Ensemble o.l.v. Aleida Post
Oostkerk20.00 uur

Dubbelconcert in de Oostkerk

Op zaterdag 17 december geven André Poortvliet en Gerard Boot een orgelconcert op het De Rijckere-orgel in de Oostkerk. Zij spelen muziek van Tunder, Weckmann, Kerll, Muffat, Buxtehude, Bruhns en Bach.
Van Advent tot Kerst: een afwisselend programma met 17e en 18e eeuwse orgelmuziek. Centraal staan het bekende Adventlied Nun komm, der Heiden Heiland en het Magnificat in bewerkingen van onder andere Bruhns, Kerll en J.S. Bach.
Het concert begint om 16.00 uur. De toegang is vrij; na afloop is er een collecte bij de uitgang.

Benefietconcert / Kerstconcert 2022

Op maandag 26 december verzorgt André Poortvliet een orgelbespeling in de Sint-Augustinuskerk. Dit kerstconcert is tevens een benefietconcert waarvan de opbrengst ten goede komt van de Stichting De Rijckere-orgel 1776. Deze stichting beijvert zich om het De Rijckere-orgel uit Beek (L) aan te kopen en over te plaatsen naar de Sint-Augustinuskerk.
Op het programma staat kerstmuziek van Cavazzoni, Frescobaldi, Byrd, Bull, Sweelinck, Buxtehude, Geist en Bach.
Het concert begint om 16.00 uur. De toegang is vrij; na afloop is er een collecte bij de uitgang.

Bach’s Orgelbüchlein in de Oostkerk

Op vrijdag 6 januari 2023 klinkt het Orgelbüchlein in de Oostkerk. André Poortvliet bespeelt het grote De Rijckere-orgel, Aleida Post dirigeert een Vocaal Ensemble.

Advent – Weihnachten – Jahreswende – Epiphanas / Mariae Reinigung

Context – Het Orgelbüchlein van J.S. Bach is een beroemde verzameling van 45 koralen die Bach als dertiger componeerde. Opvallend is de compacte vorm en rijke muzikale taal. Theoloog en musicus Albert Schweitzer noemde in zijn Bach-biografie het Orgelbüchlein “het woordenboek van Bachs muzikale taal”. En inderdaad weet Bach in deze koralen steeds heel treffend de tekst uit te beelden. Tijdens dit concert hoort u de koralen voor de Advent- en Kerstperiode. Na de orgelbewerking wordt het koraal gezongen door een dubbelkwartet onder leiding van Aleida Post. Het De Rijckere-orgel staat hierbij garant voor veel verschillende klankkleuren, passend bij deze geniale orgelmuziek van J.S. Bach.
Het concert begint om 20.00 uur

One thought on “Orgelmuziek bij de feestdagen

Reacties zijn gesloten.